Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı?


Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sakalınızın daha sağlıklı ve temiz gözükmesini istiyorsanız ilk önce yıkama işlemini doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Sakal yıkarken normal vücudunuz için kullandığınız sabunları kullanmanız kepek ve kaşıntı gibi problemlere yol açabilir.

Sakal yıkama işlemini şampuan veya özel sakal yıkama şampuanları ile yaparak daha sağlıklı ve temiz sakallar elde edebilirsiniz.

Sakalınızı yıkadıktan sonra iyi bir şekilde sakalınızı kuruttuğunuzdan emin olun. Eğer uzun sakalınız var ise saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutur şekilde sakallarınızı kurutmaya başlayın.

Sakalınızı Tarayın

Saçlarınızı taradığınız gibi sakalınızı da taramanız sakalınızın kıl köklerinin daha belirginleşmesini ve belirli yönde düzgün bir biçimde durabilmesini sağlar. Sakalınızın karışık görünümü sizi rahatsız ediyor ise sık sık bir tarak yardımı ile sakalınızı taramayı alışkanlık haline getirin.

Cilt ve saç bakımında da geçerli olan sağlıklı beslenme adımını asla atlamayın. Sağlıklı beslendiğiniz zaman vücudunuzun gerekli vitaminleri ve mineralleri alacağı için sakalınız da daha dayanıklı olacaktır.

Ayrıca havalı nemlendirici ürünleri de kullanarak sakalınızın daha kolay şekil alabilmesini ve düz durmasını sağlayabilirsiniz.


Scroll to Top
X