Erkekler için Cilt Bakımı Önerileri


erkekler için cilt bakımı önerileri

Erkekler için Cilt Bakımı Önerileri

Cilt bakımınızı düzenli bir şekilde yapabilmek istiyorsanız öncelikle sıcak su yerine ılık su ile duş almayı alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Suyun sıcaklığını azaltmanız cildinizin kaşınmasını ve dökülmesini önler.

Cildinizi Nemlendirin

Erkek cildi kadınların cildine göre daha yağlı olduğu için kırışıklık riski daha fazladır. Bu riski azaltabilmek için her gün düzenli olarak nemlendirici kullanmayı deneyebilirsiniz. Normal yağlı bir cilde sahipseniz hafif bir losyonu da tercih edebilirsiniz.

Yüz yıkarken sabun kullanmak özellikle hassas cilde sahip olan erkekler için zararlı olabilmektedir. Yüz sabunları yerine bu temizlik için özel olarak üretilmiş olan yüz temizleyici ürünlerini tercih edin.

Traş Olmadan Önce Sakallarınızı Yumuşatın

Traş olmadan önce cildinizi iyi bir şekilde nemlendirin. Sakallarınızın da nemlendiğinden emin olun. Sakallarınızı iyice yumuşattıktan sonra ise traş olmaya başlayın. Eğer traş bıçaklarının cildinizi tahriş ettiğini düşünüyorsanız köpük yerine jel kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Alkol içerikli aftershave ürünlerinden de tıraş sonrasında uzak durun. Bu tür ürünler cildinizin daha fazla tahriş olmasına yol açabilir.


Scroll to Top
X